Menü

9. Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Kongresi

2015 yılından beri dünyanın çeşitli şehirlerinde aralıksız olarak yapılan Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Kongresi’nin (International Congress of Teaching Turkish as a Foreign Language), dokuzuncusunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılında ICOTFL 2024 olarak 01-03 Mart 2024 tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ev sahipliğinde yüz yüze / çevrimiçi olarak düzenleyecektir.

Kongrenin ana teması “Yeni Yüzyılın Eşiğinde Türkçe” olarak belirlenmiştir.

Kongrede ICOTFL 2024’ün ana temasının yanı sıra; ana dili veya yabancı dil olarak Türkçe öğretimi, Türk dili, Türk kültürü ve tarihi konularına öncelik tanınacaktır. Kongreye kabul edilen bildirilerin tam metinleri tercihe göre Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Dergisi / International Journal of Teaching Turkish as a Foreign Language (IJOTFL) ve Uluslararası Türkçe Öğretimi Araştırmaları Dergisi’nde (UTÖAD) / International Journal of Research in Teaching Turkish (IJRTT) makale olarak veya ICOTFL 2024 Kongre Bildiri Kitabında bölüm olarak yayınlanacaktır.

Kongrenin resmî dilleri Türkçe ve İngilizce’dir. Ancak diğer dillerde yazılmış bildiriler de kabul edilecektir.

KONGRE TAKVİMİ:

10 Şubat 2024 – Bildiri başvurusu için son tarih

16 Şubat 2024- Kabul edilen bildirilerin ilan edilmesi

23 Şubat 2024 – Kongre programının ilan edilmesi

01-03 Mart 2024 – Kongre tarihi

15 Mart 2024 – Tam metinlerin gönderilmesi

 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

Bu sitedeki yazı, görsel ve diğer tüm materyaller telif hakkı kapsamında olup lisansı ile korunmaktadır. TürkDili.org internet sitesi yönetiminin yazılı izni olmadan materyallerin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, dağıtılması, başka mecralarda yayımlanması suç teşkil eder.